• Drunken Display

Záloha, až když je pozdě

Aktualizace: 29. zář 2018


Nikdo z nás nechce přijít o data uložená v telefonu. Víme, že bychom zálohovat měli, ale to počká do zítra.. "Dnes na to prostě nemám čas"


Přitom je to úplně jednoduché a defakto o žádný čas nepřijdete. Samozřejmě se vám spousta věcí ukládá skrze váš iCloud účet, nicméně není od věci tu a tam provést zálohu přes iTunes, respektive počítač. Tím zrcadlíte telefon do počítače a uloží se opravdu úplně vše. Nehledě na to, že na iCloud si ( aspoň v Čechách a hlavně z lenosti ) málokdo připlatí za větší úložiště a spousta fotografií stejně nikde zálohováno není ( o tom v dalším článku )


Návod na zálohu Apple zařízení prostřednictvím iTunes


Pokud používáte Mac, nemusíte iTunes stahovat (je již součástí systému). Pokud používáte počítač se systémem Windows, stahujte ZDEPo instalaci otevřete iTunes. Pokud vám program nabídne stažení nového firmware ( operační systém vašeho Apple zařízení ), udělejte tak pouze v případě, že vám přístroj nepracuje správně.  Jinak spíše nedoporučuji (napíši o tom článek).

Počítač vás vyzve, abyste na zařízení potvrdili, že počítači důvěřujete. Poté vyčkejte až se objeví ikona zařízení a klikněte na ni (viz obrázek)Po kliknutí na ikonu vidíte informace o vašem telefonu včetně možností provedení zálohy. V tomto případě provedeme zálohu přímo do vašeho počítače, proto zaškrtneme kolonku "Tento počítač" a poté klikneme na tlačítko "Zálohovat" (viz obrázek).V tento moment se provádí záloha vašeho přístroje. Telefon můžete normálně používat, ale neodpojujte dokud se nedokončí záloha (viz obrázek)A máte hotovo. Pokud budete chtít zálohu v budoucnu použít, stačí připojit zařízení a kliknout na tlačítko " Obnovit ze zálohy " (viz obrázek) a vybrat tu poslední.


Život v přístrojích


Mnohokrát za mnou přišel zákazník, abych mu zachránil data z telefonu. Zkrátka si je nezálohoval. Přitom velká část lidí v nich má uloženy naprosto zásadní fotografie se situacemi a zážitky, které znovu nenastanou. O lidech, kteří mají v telefonech a tabletech téměř všechny důležité pracovní dokumenty a poznámky ani nemluvě. Proto by se záloha neměla podceňovat a je jen škoda, že velká část lidí začne zálohovat data až poté, co o ně přijdou. Přitom stačí tak málo. Špatná nabíječka, neodborná montáž, utopení, krádež, ztráta.......


.....tak to neodkládejte na zítra a zálohujte ještě dnes :)
39 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše