Opravy základních desek všeobecně

Defakto na denní bázi se setkávám s tím, že zákazník byl servisem informován o nemožnosti či nerentabilitě opravy jeho zařízení. Z velké časti se jedná o mylné tvrzení. To vyplývá hlavně z faktu, že většina servisů opravy základních desek neovládá - tedy ani nenabízí. Přitom často jde o problém vcelku triviální (zkrat na základní desce apod.)

U mne se skoro vždy jedná o cenu opravy, která bere ohled na hodnotu daného modelu a jeho oprava se vyplatí. O její výši je zákazník informován až po diagnostice, která je zdarma. Příčiny stejných problému bývají totiž často různé.

Záchrana dat

iPhone má všechna data automaticky šifrována. Jsou uložena na paměťovém chipu (NAND chipu) na základní desce. Kvůli šifrování ale není možné tento díl pouze vyndat / odpájet a z něj data načíst. Načetlo by se pouze obrovské množství jedniček a nul. Jediné, co umí tyto jedničky a nuly dešifrovat zpět na fotografie, kontakty, aplikace atd je pouze tento váš iPhone pomocí komponentů základní desky, které jsou k sobě vzájemně párovány. Proto je jedinou cestou k záchraně dat zprovoznění plného bootu do systému, funkční dotyk a detekce kabelu. Plusem však velmi často po takové záchraně bývá i plně funkční iPhone (není pravidlem).

Fotogalerie oprav